cs:news:2019

Table of Contents

Archiv novinek roku 2019

Nový WAYF u Nature

3.12.2019

Springer Nature u platformy Nature.com jako první z dodavatelů elektronických informačních zdrojů nasadili standardizované tlačítko pro přihlášení a standardizovaných WAYF SeamlessAccess.org podle doporučení RA21 a Projektu AARC.

Standardizované tlačítko pro přihlášení při federativní autentizaci se zobrazuje na stránkách článků, například Accretion of a giant planet onto a white dwarf star.

Změna syntaxe WAYFless odkazů u Nature

12.11.2019

Springer Nature u platformy Nature.com změnili strukturu WAYFless odkazů, návod je aktualizovaný.

Federativní autentizace u Gale

11.11.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě Gale. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u JAMA

11.11.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě JAMA. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Masarykově univerzitě.

Federativní autentizace u EOSC

8.11.2019

Členové federace eduID.cz s poskytovatelem identity registrovaným v interfederaci eduGAIN mají k dispozici institucionální přihlášení u EOSC.

Otestování institucionálního přihlašování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.

Federativní autentizace u AIP Scitation

17.10.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě AIP Scitation. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Nový člen federace — Městská knihovna Trutnov

3. 9. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Trutnov novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Městská knihovna Most

3. 9. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Most novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy

14. 8. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u Elgar Online

13.8.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě Elgar Online. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Nová platforma u Emerald

12. 7. 2019

Emerald spustili novou platformu a v rámci změn došlo také ke změně WAYFless odkazů. Info k vytvoření nových WAYFless odkazů je uvedeno v návodu.

Update u IOPscience

13. 5. 2019

IOPscience provedli update WAYF/DS, po kterém došlo ve změně WAYFless odkazů. Info k vytvoření nových WAYFless odkazů je uvedeno v návodu k nastavení u IOPscience.

Nový člen federace — Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově

7. 5. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — COMTES FHT

7. 5. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala výzkumná organizace COMTES FHT novým členem federace eduID.cz.

Federativní autentizace u Taylor & Francis eBooks

29.4.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě Taylor & Francis k e-knihám. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově, Univerzitě Palackého v Olomouci a na Masarykově univerzitě.

Federativní autentizace u Alexander Street Press

17.4.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Music Online od Alexander Street Press. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Federativní autentizace u Thieme MedOne Education

10.4.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Thieme MedOne Education. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u Statista

5.4.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Statista. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u ACS a Reaxys

3.4.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizace, institucionální přihlášení u American Chemical Society (ACS) a Elsevier Reaxys. Návody k nastavení - ACS, Reaxys - jsou vystaveny. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Služby infrastruktury CLARIN nově dostupné jen přes eduGAIN

1. 4. 2019

Služby evropské výzkumné infrastruktury CLARIN jsou nově dostupné pouze přes mezinárodní federaci eduGAIN. Poskytovatelé identit (IdP), jejíchž uživatelé chtějí ke službám CLARINu přistupovat, musí být součástí eduGAINu a pro bezproblémové přihlašování by měli podporovat kategorie entit Research & Scholarship a Code of Conduct.

Nový člen federace — Městská knihovna Kladno

29. 3. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Kladno novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Ústav pro soudobé dějiny AVČR

22. 3. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Upgrade u InCites

22.2.2019

Clarivate provedli upgrade rozhraní InCites, WAYFless odkazy mají nový tvar, návod k Incites je aktualizován.

Nový člen federace — Kraj Vysočina

22. 2. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal Kraj Vysočina novým členem federace eduID.cz.

Přechod z Oracle JDK na OpenJDK u Shibboleth IdP

21. 2. 2019

Z důvodu změny licencování Oracle JDK jsme upustili od jeho používání a přešli jsme ve sdružení CESNET na OpenJDK, které je v distribučních balíčcích Debianu a které doporučujeme i našim členům.

Konzorcium Shibboleth vyjádřilo podporu OpenJDK z důvodu změny licence Oracle JDK a Shibboleth IdP by tedy s OpenJDK neměl mít problémy. Navíc mnoho federací identit (v Rakousku, Itálii, Švýcarsku, ale jistě i jinde) OpenJDK s Shibboleth IdP 3 bez problémů používá.

Popis přechodu na OpenJDK najdete v dokumentaci.

Záznamy přednášek a prezentace z Konference CESNET 2019

21. 2. 2019

Prezentace a záznamy všech příspěvků z Konference e-infrastruktury CESNET konané 29.–30. ledna 2019 jsou vystavené na stránkách konference.

Nový člen federace — Městská knihovna Břeclav

21. 2. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Břeclav novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u GeoScienceWorld

18.2.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci, institucionální přihlášení u GeoScienceWorld. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Nový člen federace — Národní filmový archiv

18. 2. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal Národní filmový archiv novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u OECD iLibrary

14.2.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci, institucionální přihlášení u OECD iLIbrary. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u Oxford English Dictionary

13.2.2019

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci, institucionální přihlášení u Oxford English Dictionary. Návod k nastavení pro další zájemce je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u Sage Journals

28.1.2019

Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci, institucionální přihlášení u Sage Journals. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Nový člen federace — Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně

25. 1. 2019

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u Loeb Classical Library

21.1.2019

Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci, institucionální přihlášení u Loeb Classical Library. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Konference e-infrastruktury CESNET

15.1.2019

V nové budově ČVUT proběhne 29. a 30. ledna 2019 konference CESNET. Srdečně zveme především na část „Digitální identity“, která je následníkem každoročního semináře Univerzitní identity pořádaného v minulých letech.

Vyhlášení výběrového řízení Fondu rozvoje sdružení CESNET

15.1.2019

Rada Fondu rozvoje sdružení CESNET vyhlásila první výběrové řízení pro rok 2019 na rozvojové projekty v oblasti podpory výzkumné a vývojové činnosti sdružení v souladu se schválenou koncepcí sdružení. Návrhy projektů musí být podány do 15.2.2019. V tématickém okruhu B lze podávat projekty využívající federativní správu identit-např. v oblasti knihoven. Podrobnosti jsou uvedeny na stránkách Fondu rozvoje CESNET.

Federativní autentizace u Oxford Scholarship Online

10.1.2019

Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci, institucionální přihlášení u Oxford Sholarship Online. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Last modified:: 2024/01/11 10:16