cs:news

Novinky

Nový člen federace — Nemocnice Pardubického kraje

20. 1. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Nemocnice Pardubického kraje novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u portálu European Open Science Cloud

20.1.2020

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a s podporou entity kategorie Research & Scholarship je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u portálu EOSC (European Open Science Cloud).

CESNET byl v závěru minulého roku přijat za řádného člena EOSC, kde bude jako zástupce konsorcia e-INFRA CZ reprezentovat Českou republiku. V oblasti vědeckých dat Evropská unie usiluje o snížení bariér pro volný přístup k datům a výsledkům výzkumu a vývoje z veřejných zdrojů a podporu jejich využití v praxi. Zapojením do EOSC, prostřednictvím e-INFRA CZ, nabídne Česká republika společný výzkumný prostor s volně dostupnými službami pro uchovávání, zpracovávání, sdílení, analýzu a opakované použití vědeckých dat.

Otestování přihlášení proběhlo úspěšně v CESNET a v Národní technické knihovně.

Federativní autentizace u Sage Knowledge

7.1.2021

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Sage Knowledge. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u ICE Virtual Library

4.1.2021

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u ICE Virtual Library. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.

Poslední úprava:: 2021/01/25 14:27