cs:news

Novinky

Federativní autentizace u Národní digitální knihovny

10.4.2021

Na webináři Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně ve čtvrtek 8.4. představil dr. Vít Richter zpřístupnění děl nedostupných na trhu včetně federativní autentizace eduID.cz. Záznam webináře je vystaven.

Federativní autentizace u JoVE

10.4.2021

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u JoVE. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Nový člen federace — Chomutovská knihovna

30. 3. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Chomutovská knihovna novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

30. 3. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně novým členem federace eduID.cz.

Nový člen federace — Městská knihovny Boskovice

29. 3. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovny Boskovice novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Technologická agentura České republiky

1. 3. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Technologická agentura České republiky novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Vyšší odborná škola publicistiky

1. 3. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Vyšší odborná škola publicistiky novým členem federace eduID.cz.

Nový člen federace — Městská knihovna Frýdek-Místek

25. 2. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Frýdek-Místek novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Změna platformy u De Gruyter

24. 2. 2021

De Gruyter přešli na platformu Liblynx, návod k nastavení je upraven.

Nový člen federace — Anglo-americká vysoká škola

19. 2. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Anglo-americká vysoká škola novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Zpřístupnění kompletních digitálních knihoven prodlouženo do konce června 2021

11.2.2020

Mimořádné zpřístupnění kompletních digitálních sbírek Národní knihovny, Národní technické knihovny, Knihovny Akademie věd ČR, Moravské zemské knihovny, Městské knihovny v Praze a Univerzity Karlovy bylo prodlouženo do konce června 2021. Přístup je zajištěn federativní autentizací eduID.cz.

Nový člen federace — Nemocnice Pardubického kraje

20. 1. 2021

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Nemocnice Pardubického kraje novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u portálu European Open Science Cloud

20.1.2020

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a s podporou entity kategorie Research & Scholarship je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u portálu EOSC (European Open Science Cloud).

CESNET byl v závěru minulého roku přijat za řádného člena EOSC, kde bude jako zástupce konsorcia e-INFRA CZ reprezentovat Českou republiku. V oblasti vědeckých dat Evropská unie usiluje o snížení bariér pro volný přístup k datům a výsledkům výzkumu a vývoje z veřejných zdrojů a podporu jejich využití v praxi. Zapojením do EOSC, prostřednictvím e-INFRA CZ, nabídne Česká republika společný výzkumný prostor s volně dostupnými službami pro uchovávání, zpracovávání, sdílení, analýzu a opakované použití vědeckých dat.

Otestování přihlášení proběhlo úspěšně v CESNET a v Národní technické knihovně.

Federativní autentizace u Sage Knowledge

7.1.2021

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Sage Knowledge. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u ICE Virtual Library

4.1.2021

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u ICE Virtual Library. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.

Poslední úprava:: 2021/04/10 16:28