cs:news

Novinky

Národní digitální knihovna DNNT

29.5.2020

Namísto Národní digitální knihovny VŠ byla spuštěna Národní digitální knihovna DNNT, ve které je registrovaným čtenářům knihoven k dispozici vzdálený přístup k dílům nedostupným na trhu vydaným na území České republiky do roku 1989. Přístup do Národní digitální knihovny DNNT je zajištěn federativní autentizací.

Nový člen federace — Knihovna města Plzně

20. 5. 2020

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Knihovna města Plzně novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u digitalního repozitáře NTK

30.4.2020

U digitálních repozitáře Národní technické knihovny byla doplněna federativní autentizace. Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a se souhlasem Ochranné organizace autorské byly pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů uvedených knihoven, které byly doposud dostupné pouze ze studoven knihovny.

Podpora Seamless Access u ACS

28.4.2020

American Chemical Society jsou po Nature dalším poskytovatelem, který pro federativní autentizaci využívá Seamless Access tlačítko a WAYF / DS. Další podrobnosti jsou uvedeny v návodu k ACS.

Nová syntax WAYFless odkazů u Wiley

24.4.2020

V návodu k nastavení u Wiley je popsána nová syntax WAYFless odkazů. Starší syntax WAYFless odkazů zůstává funkční.

Federativní autentizace u OSA Publishing

20.4.2020

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě OSA Publishing. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.

Zrušení testovací federace czTestFed

16. 4. 2020

Došlo k definitivnímu zrušení testovací federace czTestFed. Federace již nebyla nadále potřebná a navíc občas způsobovala zmatení kvůli jinému zdroji metadat, jinému WAYFu, chybějícím poskytovatelům identit (IdP) atd.

Testovací služby (SP) bylo možné již několik měsíců registrovat přímo ve federaci eduID.cz, takže pro ty se nemění absolutně nic. Testovací poskytovatelé identit v eduID.cz, jejichž časově omezenou registraci je nutné zdůvodnit, budou označeni kategorií Hide from Discovery, aby se standardně nezobrazovali ve WAYFu.

Drobnou změnou v tomto ohledu samozřejmě je, že pro registraci SP a/nebo IdP je nutné mít vyřešené administrativní záležitosti za danou organizaci. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na info@eduid.cz.

Federativní autentizace u digitalních repozitářů knihoven

14.4.2020

U digitálních repozitářů Národní knihovny, Moravské zemské knihovny a Knihovny Akademie věd ČR byla doplněna federativní autentizace. Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a se souhlasem Ochranné organizace autorské byly pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů uvedených knihoven, které byly doposud dostupné pouze ze studoven knihoven.

Nový člen federace — Městská knihovna ve Svitavách

2. 3. 2020

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna ve Svitavách novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u NEJM

6.1.2020

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení na platformě New England Journal of Medicine (NEJM). Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově a ve Fakultní nemocnici u sv.Anny v Brně.

Poslední úprava:: 2020/05/29 15:45