cs:news

Novinky

Přihlašování přes eduID.cz u Knihovny.cz&ZÍSKEJ, PressReader a BOOKPORT

17.8.2022

Prostřednictvím eduID.cz mohou čtenáři získat přístup k několika službám knihoven najednou. Portál Knihovny.cz se službou ZÍSKEJ nabízí personalizovaný přístup k 33 knihovnám v České republice se fondem dohromady přes 2,6 miliónu knih. Přes eduID.cz se mohou čtenáři přihlásit také ke službě PressReader zpřístupňující denní tisk a časopisy a ke službě BOOKPORT s nabídkou bezmála 9000 odborných knih i beletrie. Více v tiskové zprávě CESNET.

Federativní autentizace u JCR

17.8.2022

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Journal Citation Reports (JCR). Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně v CESNET a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Nový člen federace — Městská knihovna Nymburk

26. 7. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Nymburk novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Městské muzeum a knihovna Čáslav

16. 5. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stalo Městské muzeum a knihovna Čáslav novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Revmatologický ústav

11. 4. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal Revmatologický ústav novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Federativní autentizace u PressReader

8.4.2022

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u PressReader. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně v Městské knihovně v Praze.

Nový člen federace — Městská knihovna Rokycany

25. 3. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Rokycany novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Městská knihovna Neratovice

25. 3. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Neratovice novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Policejní akademie České republiky v Praze

18. 3. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Policejní akademie České republiky v Praze novým členem federace eduID.cz.

Anonymní a personalizovaný přístup u ScienceDirect

10.3.2022

Elsevier ScienceDirect podporuje při institucionálním přihlášení anonymní i personalizovaný přístup. Typ přístupu s ohledem na institucionální politiku k ochraně soukromí a preference uživatelů se řídí uvolňovanými atributy. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu.

eduID.cz WAYF/DS v nové verzi Centrálního portálu knihoven

10.3.2022

Na začátku března byla do ostrého provozu spuštěna nová verze Centrálního portálu knihoven - Knihovny.cz. V novém portálu lokální WAYF/DS nahradil WAYF/DS eduID.cz, přihlašování je díky tomu výrazně přehledější. V portálu si uživatelé mohou propojovat identity z knihoven a identity mojeID, Google, LinkedIn a Facebook. Portál uživatelům nabízí služby s ohledem na afiliace ke knihovnám, kde uživatelé mají platnou registraci.

Podpora Seamless Access u Ovid

10.3.2022

Ovid jsou dalším poskytovatelem, který pro institucionální přihlášení využívá standardizované tlačítko Seamless Access. Obdobně jako u IOPscience je tlačítko Seamless Access kombinováno s WAYF/DS Open Athens. Další podrobnosti k institucionálnímu přihlašování u Ovid jsou uvedeny v návodu.

Nový Service Provider u Oxford Journals

7.3.2022

Oxford University Press přešli u Oxford Journals na nový Service Provider, nová syntax WAYFless odkazů je uvedena v návodu k nastavení. Otestování nových WAYFless odkazů proběhlo úspěšně v Knihovně Akademie věd ČR a na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u Society for Industrial and Applied Mathematics

28.2.2022

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u Society for Industrial and Applied Mathematics (SIAM). Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.

Federativní autentizace u American Physical Society

10.2.2022

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u American Physical Society (APS). Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Českém vysokém učení technickém v Praze a v Národní technické knihovně.

Anonymní a personalizovaný přístup u Wiley Online Library

1.2.2022

Wiley podporují při institucionálním přihlášení anonymní i personalizovaný přístup. Typ přístupu s ohledem na institucionální politiku k ochraně soukromí a preference uživatelů se řídí uvolňovanými atributy. Podrobnosti k nastavení jsou uvedeny v návodu.

Federativní autentizace u MIT Press

19.1.2022

Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace, institucionální přihlášení u MIT Press. Návod k nastavení je vystaven. Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Nový člen federace — Městská knihovna Milovice

17. 1. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Městská knihovna Milovice novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Nový člen federace — Vysoká škola evropských a regionálních studií

6. 1. 2022

Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala Vysoká škola evropských a regionálních studií novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.

Last modified:: 2022/08/17 12:29