cs:tech:sources:elseviersd

Nastavení federativní autentizace u Elsevier Science Direct

Konfigurace

Shibbolethovou autentizaci je možné aktivovat žádostí na Elsevier EMEA helpdesk - nlinfo@sciencedirect.com, tel.: +31 20 485 3767. V žádosti uveďte entity ID Vašeho Identity Providera a SIS ID Vaší organizace u Elsevier. Pokud SIS ID neznáte, zástupce SUWECO Vám SIS ID poskytne.

Elsevier Science Direct vyžaduje registraci Identity Providera organizace v eduGAIN.

Service Provider má entity ID https://sdauth.sciencedirect.com/.

Stejný Service Provider využívají také služby Scopus, Embase, Engineering Village, Reaxys, ClinicalKey, ExamPrep, Pure, Geofacets.

Používané atributy

Elsevier SD používá hodnoty atributů eduPersonTargetedID a eduPersonEntitlement. Hodnota atributu eduPersonEntitlement musí být u oprávněných uživatelů nastavena na hodnotu urn:mace:dir:entitlement:common-lib-terms.

Přístup

Po aktivaci mají uživatelé Vaši instituce k dispozici autentizaci u Elsevier SD prostřednictvím Shibboleth na standadrní úvodní adrese: http://www.sciencedirect.com/ (Podmínkou je IdP Vaší instituce připojený v eduID.cz).

Všechny dosud používáné metody autentizace - IP adresy, institucionální jméno a heslo, apod. zůstávají nadále zachovány.

V rámci platformy je k dispozici logout.

Platforma využívá vlastní Discovery Service/WAYF.

Uživatelé mají možnost si aktivovat personalizované služby Elsevier SD. Nevytváří se speciální účet, personalizované služby jsou navázány na identitu z domovské organizace uživatele předávanou Identity Providerem.

WAYFless odkazy

Pro vytvoření WAYFless odkazu k Elsevier SD Journals můžete použít šablonu:

https://auth.elsevier.com/ShibAuth/institutionLogin?entityID=[IdP ENTITY ID]
&appReturnURL=[ELSEVIER TARGET URL]

Například pro Univerzitu Karlovu vypadá WAYFless odkaz takto:

https://auth.elsevier.com/ShibAuth/institutionLogin?entityID=https%3A%2F%2Fcas.cuni.cz%2Fidp%2Fshibboleth
&appReturnURL=http%3A%2F%2Fwww.sciencedirect.com

Stávající omezení

  • Elsevier SD nepodporuje vícenásobné afiliace v rámci autorizace, nicméně Elsevier zajišťuje přístup ke všem předpláceným databázím v rámci organizace pro všechny autentizované uživatele organizace. Tj. všichni oprávnění uživatelé mají plný přístup ke všemu pro ně předplácenému obsahu v rámci Elsevier SD.
Last modified:: 2019/04/05 16:49