cs:idm_2016

Univerzitní identity 2016

Zveme vás na seminář o systémech pro správu identit a souvisejících technologiích. Chceme představit zajímavá řešení z oblasti AAI použitelná v rozsáhlých akademických sítích. Seminář je určen všem zájemcům o tuto problematiku – návrhářům, správcům i dalším IT odborníkům především z akademické oblasti.

Pořadatelem akce je CESNET, z. s. p. o., správce české akademické federace identit eduID.cz.

Termín a místo

13. října 2016 v Praze, tentokrát vzhledem k zájmu ve větších prostorách NTK.

Program

9:00Registrace účastníků, ranní káva a občerstvení
10:00Zahájení seminářeJiří Bořík – CESNET
10:05Správa identit v akademické sféře z pohledu společnosti Micro Focus (dříve Novell)Maroš Mihalič, Zdislav Lilling – Micro Focus
V úvodu prezentace budou informace o změnách na straně korporace, změna Novell na Micro Focus. Hlavní část bude věnována produktu Micro Focus Identity Manager, jeho principům, vhodnému licencování pro akademickou sféru, pohled do historie i do budoucnosti.
10:45Nasazení Micro Focus IdM pro úplnou správu identit v univerzitním prostředíVáclav Šamša, Jana Dvořáková, Jiří Provazník – Továrna na dokonalé programy, s.r.o.
Identity Management od společnosti Micro Focus umožňuje řízenou správu identit bez ohledu na to, kolik máte autoritativních zdrojů a kolik informačních systémů. Řízením se rozumí i zásah uživatelů například ve smyslu schválení přiřazení role a tedy i přístupových práv novému zaměstnanci. Seznámíme vás s implementací, která řídí správu identit pro více než 40 systémů v univerzitním prostředí. Na příkladu uvidíte, jak lze tento systém výhodně nakoupit v rámci tzv. ALA programu od spol. Micro Focus.
11:05KeyShield jako browser independent SSO/SLO pro univerzitní prostředíVáclav Šamša – Továrna na dokonalé programy, s.r.o.
Přednáška se bude věnovat možnostem SSO a SLO IdP implementace v prostředí, kde je možné sdílet identitu uživatele na základě jednoznačných identifikátorů spravovaných IdM. Součástí bude předvedení autentizace k síťovým prvkům, která umožňuje např. dynamicky řídit přístup studentů na Internet v okamžiku, kdy skládají zkoušku v on-line testovacím systému.
11:25Zákoutí implementací IdM pohledem společnosti Orchitech SolutionsMartin Čížek, Pavel Horal – Orchitech Solutions, s.r.o.
V implementacích IdM opakovaně narážíme na problematické oblasti, s nimiž projekty nepočítaly. Na druhou stranu se setkáváme s konkrétními požadavky, které se zdají rozumné, ale samy o sobě neposkytují zamýšlený přínos. Provedeme vás zákoutími našich implementací nejen z univerzitního prostředí a ukážeme, jak se nespálit.
12:05Přestávka na oběd
12:50CzechIdM pro 21. stoletíZdeněk Burda, Vít Švanda – BCV solutions, s.r.o
Uživatelsky přívětivá správa identit a rolí v nové generaci opensource identity manageru CzechIdM. Představení nového software a používaných aktuálních technologií.
13:30Evolveum midPoint aneb není open-source jako open-sourceMartin Lízner, Stanislav Grünfeld – AMI Praha a.s.
Evolveum midPoint je špičkový open-source Identity Management vyvíjený mezinárodní komunitou s kořeny na Slovensku. Největší referencí je univerzita v americkém státě Illinois, kde midPoint řídí přes milion identit. Na rozdíl od řady jiných “open source” produktů je midPoint šířen pod benevolentní licencí Apache2, kód je udržován na github a díky množství implementátorů nehrozí tzv. vendor lock-in. Předvedeme vám živou ukázku tohoto produktu.
14:10Přestávka na kávu
14:30IAM systém Perun 2016Slávek Licehammer, Michal Procházka – CESNET
Nové funkce a úspěšná nasazení IAM systému Perun v roce 2016. Účast v tuzemských i mezinárodních projektech.
14:50Do roka a do dneJan Burian – VŠUP
Informace o implementaci IAM systému Perun pro správu identit na VŠUP. Projekt byl zahájen na konci loňského roku a chýlí se právě k produkčnímu provozu.
15:10Práce s identitami na portálu knihovny.czPetr Žabička – Moravská zemská knihovna v Brně
Moravská zemská knihovny buduje na adrese www.knihovny.cz Centrální portál knihoven. Ten umožňuje uživatelům přístup nejen k informacích o fondech knihoven, ale i k jejich službám (rezervace, přehled výpůjček apod.) Přihlašování do portálu je řešeno prostřednictvím eduID. Příspěvek přiblíží jak s identitami portál pracuje a co jsme při vývoji museli řešit.
15:30Aktuality eduID.czJan Oppolzer, Jiří Pavlík – CESNET
Aktuální informace a novinky v české federaci identit eduID.cz. Přehled nových poskytovatelů služeb zapojených do federace.
15:50Závěrečné drobnostiJiří Bořík – CESNET
Internet2 a TIER, IdM studie Gartner, nové IdM rozhraní IS/STAG, eIDAS a univerzitní identity.
16:00Předpokládaný konec semináře

Registrace

Registrujte se prosím v registračním formuláři. Účast na semináři je zdarma.

Videopřenos

Pro vzdálenější účastníky bude k dispozici videopřenos akce na youtube kanálu CESNET. Na stejném místě je nyní i záznam přednášek.

Kontakt

Návrhy bodů do programu, připomínky a další náměty směrujte na mne: Jiří Bořík, borik@cesnet.cz, tel: 950072832.

Partneři akce

Tato akce by se nemohla konat bez silné podpory partnerů:

Děkujeme jim za pomoc.

Last modified:: 2017/02/10 07:02