cs:hostel

Provoz eduID.cz IdP Hostelu byl ukončen

Provoz eduID.cz IdP Hostelu byl ukončen 15. ledna 2021. Během roku 2020 byli všichni jeho uživatelé informování o tomto plánovaném kroku a byli instruováni o potřebných krocích pro přesun k jinému poskytovateli identit. Ti kteří nezaregovali musí nyní požádat o individuální podporu.

Jako náhrada Hostelu slouží především vlastní IdP jednotlivých organizací zapojených do eduID.cz a pak také veřejní poskytovatelé identit jako jsou mojeID, Google, Facebook, … detailní postup náhrady závisí na službě kde byl Hostel používán.

Koncoví uživatelé E-infrastruktury CESNET

Koncoví uživatelé E-infrastruktury CESNET, tedy Metacentra, Datových úložišť, Videokonfečních systémů a dalších služeb budou individuálně navigováni na adrese login@cesnet.cz.

Uživatelé v roli správců eduroamu

Federace eduroam používá pro správu konfiguračních informací aplikaci na adrese admin.eduroam.cz. Pokud alespoň některý ze správců zaregoval na výzvy které šly v 1Q 2020, může ke správě realmu a RADIUS serverů samoobslužně pozvat další správce instrukce jsou v dokumentaci k aplikaci v sekci „Správci eduroamu - pozvánky“.

Pokud neexistuje žádný správce který by měl použitelnou identitu pro přihlášení k administrativní aplikaci, napište na info@eduroam.cz.

Uživatelé v roli správců TCS služby

Pokud se nemůžete přihlásit k administratímu rozhraní TCS služby, napište na tcs-ra@cesnet.cz.

Poslední úprava:: 2021/01/15 11:26