cs:hostel

Provoz eduID.cz IdP Hostelu byl ukončen

Provoz eduID.cz IdP Hostelu byl ukončen 15. ledna 2021. Během roku 2020 byli všichni jeho uživatelé informování o tomto plánovaném kroku a byli instruováni o potřebných krocích pro přesun k jinému poskytovateli identit. Ti, kteří nezaregovali, musí nyní požádat o individuální podporu.

Jako náhrada Hostelu slouží především vlastní IdP jednotlivých organizací zapojených do eduID.cz a pak také veřejní poskytovatelé identit, jako jsou mojeID, Google, Facebook, … Detailní postup náhrady závisí na službě, kde byl Hostel používán.

Koncoví uživatelé E-infrastruktury CESNET

Koncoví uživatelé E-infrastruktury CESNET, tedy Metacentra, Datových úložišť, Videokonfečních systémů a dalších služeb, budou individuálně navigováni na adrese login@cesnet.cz.

Uživatelé v roli správců eduroamu

Federace eduroam používá pro správu konfiguračních informací aplikaci na adrese admin.eduroam.cz. Pokud alespoň některý ze správců zaregoval na výzvy, které šly v 1Q 2020, může ke správě realmu a RADIUS serverů samoobslužně pozvat další správce. Instrukce jsou v dokumentaci k aplikaci v sekci „Správci eduroamu - pozvánky“.

Pokud neexistuje žádný správce, který by měl použitelnou identitu pro přihlášení k administrativní aplikaci, napište na info@eduroam.cz.

Uživatelé v roli správců TCS služby

Pokud se nemůžete přihlásit k administrativnímu rozhraní TCS služby, napište na tcs-ra@cesnet.cz.

Last modified:: 2021/01/21 14:39