cs:news

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:news [2020/01/06 15:46]
Jiří Pavlík [Nový WAYF u Nature]
cs:news [2020/07/29 10:22] (aktuální)
Jiří Pavlík [Federativní autentizace u Science]
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Novinky ====== ====== Novinky ======
  
-===== Federativní autentizace u NEJM ===== +===== Federativní autentizace u portálu GENI ===== 
-//6.1.2020//+//29.7.2020//
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení ​na platformě New England Journal of Medicine (NEJM) [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​nejm|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně ​na Univerzitě Karlově a ve Fakultní nemocnici u sv.Anny ​Brně.+Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN ​a s podporou entity kategorie Research & Scholarship ​je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení ​u portálu GENI. [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​geni|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně v CESNET.
  
  
-===== Nový WAYF Nature ​===== +===== Federativní autentizace ​Science ​===== 
-//3.12.2019//+//27.7.2020//
  
-Springer Nature u platformy Nature.com jako první z dodavatelů elektronických informačních zdrojů nasadili standardizované tlačítko pro přihlášení ​a [[https://​thiss.io/​|standardizovaných WAYF]] ​[[https://seamlessaccess.org/​|SeamlessAccess.org]] podle doporučení [[https://ra21.org/|RA21]] a [[https://aarc-project.eu/|Projektu AARC]]. +Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální ​přihlášení ​u prestižního časopisu Science vydávaného American Association for the Advancement of Science (AAAS). [[https://www.eduid.cz/cs/tech/sources/aaas-science|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.
  
-Standardizované tlačítko pro přihlášení při federativní autentizaci se zobrazuje na stránkách článků, například [[https://​www.nature.com/​articles/​s41586-019-1789-8|Accretion of a giant planet onto a white dwarf star]]. +===== Nový člen federace — Knihovna Jiřího Mahena v Brně =====
-===== Změna syntaxe WAYFless odkazů u Nature ​===== +
-//​12.11.2019//​+
  
-Springer Nature u platformy Nature.com změnili strukturu WAYFless odkazů, [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​nature|návod]] je aktualizovaný.+//1472020//
  
 +Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Knihovna Jiřího Mahena v Brně// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.
  
-===== Federativní autentizace u Gale ===== +===== Nový člen federace — Městská knihovna Jaroměř ​=====
-//​11.11.2019//​+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě Gale.  [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​gale|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.+//1372020//
  
-===== Federativní autentizace u JAMA ===== +Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Městská knihovna Jaroměř// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.
-//11.11.2019//+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě JAMA.  [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​jama|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Masarykově univerzitě.+===== Nový člen federace — Knihovna Kroměřížska =====
  
-===== Federativní autentizace u EOSC =====+//13. 7. 2020//
  
-//8.11.2019//+Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Knihovna Kroměřížska// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.
  
-Členové federace eduID.cz s poskytovatelem identity registrovaným v interfederaci eduGAIN mají k dispozici institucionální přihlášení ​[[https://eosc-portal.eu/|EOSC]].+===== Federativní autentizace ​Knovel ===== 
 +//30.6.2020//
  
-Otestování institucionálního ​ihlašování ​proběhlo úspěšně ​v Národní technické knihovně.+Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální ​ihlášení u Knovel. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​knovel|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování ​proběhlo úspěšně ​na ČVUT, VŠCHT a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
  
 +===== Federativní autentizace s podporou Seamless Access u BOOKPORT =====
 +//​24.6.2020//​
  
-===== Federativní ​autentizace ​u AIP Scitation ===== +Pro členy eduID.cz je k dispozici federativní ​autentizace, institucionální přihlášení na platformě BOOKPORT. Přihlášení je podle doporučení Seamless Access. [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​bookport|Návod k nastavení]] je vystaven, otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově a v Národních technické knihovně. ​
-//17.10.2019//+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě AIP Scitation. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​aipsciation|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. 
  
 +===== Podpora Seamless Access u ProQuest ​ =====
 +//​19.6.2020//​
  
-=====  Nový člen federace — Městská knihovna Trutnov ===== +ProQuest jsou dalším poskytovatelem,​ který pro institucionální přihlášení využívá tlačítko podle doporučení Seamless Access.  
-//392019//+V nové verzi rozhranní ProQuest spuštěné tento týden je volně přístupné plnotextové vyhledávání a zobrazování abstraktů více než 900 mil. 
 +odborných dokumentů na platformě ProQuest. Volně přístupné jsou i Open Access dokumenty zobrazované ve výsledcích vyhledávání.  
 +Po přihlášení jsou úspěšně autorizovaným ​ uživatelům k dispozici dále plné texty licencovaných dokumentů. Další podrobnosti k institucionálnímu přihlašování jsou uvedeny ​ v [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​proquest|návodu k ProQuest]].
  
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Městská knihovna Trutnov// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. 
  
-=====  Nový člen federace — Městská knihovna Most ===== +===== Federativní autentizace u CABI ===== 
-//392019//+//19.6.2020//
  
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Městská knihovna Most// novým ​členem federace ​eduID.cz ​i mezinárodní federace ​eduGAIN.+Pro členy eduID.cz ​s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN ​je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformách CABI.  [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​cabi|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Mendelově univerzitě v Brně a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
  
-=====  Nový člen federace — Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy ===== 
-//14. 8. 2019// 
  
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal //Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.+===== Federativní autentizace u Národní digitální knihovny DNNT ===== 
 +//29.5.2020//
  
-===== Federativní autentizace u Elgar Online ===== +Namísto Národní digitální knihovny VŠ byla spuštěna [[https://ndk.cz|Národní digitální knihovna DNNT]], ve které je registrovaným čtenářům knihoven k dispozici vzdálený přístup k dílům nedostupným na trhu vydaným na území České republiky do roku 1989Přístup do Národní digitální knihovny DNNT je zajištěn federativní autentizací.  ​
-//13.8.2019//+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě Elgar Online. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​elgar|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. 
  
-===== Nová platforma u Emerald ===== 
-//12. 7. 2019// 
  
-Emerald spustili novou platformu a v rámci změn došlo také ke změně WAYFless odkazů. Info k vytvoření nových WAYFless odkazů je uvedeno v [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​emerald|návodu]].+=====  Nový člen federace — Knihovna města Plzně ===== 
 +//2052020//
  
 +Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Knihovna města Plzně// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.
  
-===== Update ​IOPscience ​===== +===== Federativní autentizace ​digitalního repozitáře NTK ===== 
-//1352019//+//30.4.2020//
  
-IOPscience provedli update WAYF/DS, po kterém došlo ve změně WAYFless odkazů. Info k vytvoření nových WAYFless odkazů je uvedeno v [[https://www.eduid.cz/cs/​tech/​sources/​iopscience|návodu k nastavení u IOPscience]].+U digitálních repozitář[[https://kramerius-vs.techlib.cz/|Národní technické knihovny]] byla doplněna federativní autentizace. Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a se souhlasem Ochranné organizace autorské byly pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů uvedených knihoven, které byly doposud dostupné pouze ze studoven knihovny.
  
  
 +===== Podpora Seamless Access u ACS  =====
 +//​28.4.2020//​
  
-=====  Nový člen federace — Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově ===== +American Chemical Society jsou po Nature dalším poskytovatelem,​ který pro federativní autentizaci využívá Seamless Access tlačítko a WAYF / DS. Další podrobnosti jsou uvedeny v [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​acs|návodu k ACS]].
-//752019//+
  
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. 
  
-=====  Nový člen federace — COMTES FHT ===== 
-//7. 5. 2019// 
  
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala výzkumná organizace //COMTES FHT// novým členem federace eduID.cz. 
  
-===== Federativní autentizace u Taylor & Francis eBooks ===== 
-//​29.4.2019//​ 
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě Taylor & Francis k e-knihám. ​ [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​tandfebooks|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově, Univerzitě Palackého v Olomouci a na Masarykově univerzitě.+===== Nová syntax WAYFless odkazů u Wiley ===== 
 +//24.4.2020//
  
 +V [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​wiley|návodu k nastavení u Wiley]] je popsána nová syntax WAYFless odkazů. Starší syntax WAYFless odkazů zůstává funkční.
  
-===== Federativní autentizace u Alexander Street Press ===== 
-//​17.4.2019//​ 
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní ​autentizace, institucionální přihlášení ​Music Online od Alexander Street Press. ​ [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​alexanderstreetpress|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Palackého v Olomouci.+===== Federativní ​autentizace u OSA Publishing ===== 
 +//20.4.2020//
  
 +Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě OSA Publishing. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​osa|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně v Národní technické knihovně.
  
-===== Federativní autentizace u Thieme MedOne Education ​===== +===== Zrušení testovací federace czTestFed ​=====
-//​10.4.2019//​+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení u Thieme MedOne Education. ​ [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​thieme|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.+//1642020//
  
-===== Federativní autentizace u Statista ===== +Došlo k definitivnímu zrušení testovací federace ​//czTestFed//. Federace již nebyla nadále potřebná a navíc občas způsobovala zmatení kvůli jinému zdroji metadat, jinému WAYFu, chybějícím poskytovatelům identit (IdP) atd.
-//5.4.2019//+
  
-Pro členy ​eduID.cz ​s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizaceinstitucionální přihlášení u Statista ​[[https:​//www.eduid.cz/cs/tech/sources/statista|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.+Testovací služby (SP) bylo možné již několik měsíců registrovat přímo ve federaci //eduID.cz//takže pro ty se nemění absolutně nicTestovací poskytovatelé identit v //eduID.cz//, jejichž časově omezenou registraci je nutné zdůvodnit, budou označeni kategorií ​//Hide from Discovery//,​ aby se standardně nezobrazovali ve WAYFu.
  
-===== Federativní autentizace u ACS Reaxys ===== +Drobnou změnou v tomto ohledu samozřejmě je, že pro registraci SP a/nebo IdP je nutné mít vyřešené [[.:​join|administrativní záležitosti]] za danou organizaci. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na [[info@eduid.cz]].
-//3.4.2019//+
  
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní ​autentizace, institucionální přihlášení u American Chemical Society (ACS) a Elsevier Reaxys. Návody k nastavení - [[https://www.eduid.cz/cs/tech/​sources/​acs|ACS]],​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​elsevierreaxys|Reaxys]] - jsou vystaveny. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.+===== Federativní ​autentizace ​u digitalních repozitářů knihoven ===== 
 +//14.4.2020//
  
 +U digitálních repozitářů [[https://​kramerius-vs.nkp.cz/​|Národní knihovny]], [[https://​kramerius-vs.mzk.cz/​|Moravské zemské knihovny]] a [[https://​kramerius-edu.lib.cas.cz/​|Knihovny Akademie věd ČR]] byla doplněna federativní autentizace. Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a se souhlasem Ochranné organizace autorské byly pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů uvedených knihoven, které byly doposud dostupné pouze ze studoven knihoven.
  
-===== Služby infrastruktury CLARIN nově dostupné jen přes eduGAIN ​=====  +=====  Nový člen federace — Městská knihovna ve Svitavách ​===== 
-//142019//+//232020//
  
-Služby evropské výzkumné infrastruktury [[https://​www.clarin.eu|CLARIN]] jsou nově dostupné pouze přes mezinárodní federaci [[:​cs:​tech:​edugain|eduGAIN]]. Poskytovatelé ​identit (IdP), jejíchž uživatelé chtějí ke službám CLARINu přistupovat,​ musí být součástí eduGAINu a pro bezproblémové přihlašování by měli podporovat kategorie entit [[:​cs:​tech:​categories:​rs]] a [[:​cs:​tech:​categories:​coco]].+Registrací poskytovatele ​identit (IdP) se stala //Městská knihovna ve Svitavách//​ novým ​členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN.
  
-=====  Nový člen federace — Městská knihovna Kladno =====  +===== Federativní autentizace u NEJM ===== 
-//29. 3. 2019// +//6.1.2020//
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Městská knihovna Kladno// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. +
- +
-=====  Nový člen federace — Ústav pro soudobé dějiny AVČR =====  +
- +
-//22. 3. 2019// +
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal //Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. +
- +
-=====  Upgrade ​ u InCites =====  +
-//​22.2.2019//​ +
- +
-Clarivate provedli upgrade rozhraní InCites, WAYFless odkazy mají nový tvar, [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​incites|návod k Incites]] je aktualizován. +
- +
- +
-=====  Nový člen federace — Kraj Vysočina =====  +
-//22. 2. 2019// +
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal //Kraj Vysočina// novým členem federace eduID.cz. +
- +
-===== Přechod z Oracle JDK na OpenJDK u Shibboleth IdP ===== +
- +
-//21. 2. 2019// +
- +
-Z důvodu změny licencování Oracle JDK jsme upustili od jeho používání a přešli jsme ve sdružení CESNET na OpenJDK, které je v distribučních balíčcích Debianu a které doporučujeme i našim členům. +
- +
-Konzorcium Shibboleth [[https://​wiki.shibboleth.net/​confluence/​display/​IDP30/​SystemRequirements|vyjádřilo podporu OpenJDK]] z důvodu změny licence Oracle JDK a Shibboleth IdP by tedy s OpenJDK neměl mít problémy. Navíc mnoho federací identit (v Rakousku, Itálii, Švýcarsku,​ ale jistě i jinde) OpenJDK s Shibboleth IdP 3 bez problémů používá. +
- +
-Popis [[cs:​tech:​idp:​java:​upgrade#​oracle_jdk_8u201_-_openjdk_z_debian_9|přechodu na OpenJDK]] najdete v dokumentaci. +
-=====  Záznamy přednášek a prezentace z Konference CESNET 2019 =====  +
-//21. 2. 2019// +
- +
-Prezentace a záznamy všech příspěvků z Konference e-infrastruktury CESNET konané 29.–30. ledna 2019 jsou vystavené na [[https://​konference.cesnet.cz/​|stránkách konference]]. +
- +
- +
-=====  Nový člen federace — Městská knihovna Břeclav =====  +
-//21. 2. 2019// +
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Městská knihovna Břeclav// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. +
- +
-===== Federativní autentizace u GeoScienceWorld ​===== +
-//18.2.2019//​ +
- +
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u GeoScienceWorld. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​geoscienceworld|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. +
- +
-=====  Nový člen federace — Národní filmový archiv =====  +
-//18. 2. 2019// +
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stal //Národní filmový archiv// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. +
- +
- +
-===== Federativní autentizace u OECD iLibrary ===== +
-//​14.2.2019//​ +
- +
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u OECD iLIbrary. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​oecdilibrary|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. +
- +
-===== Federativní autentizace u Oxford English Dictionary ===== +
-//​13.2.2019//​ +
- +
-Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN a členy konzorcia CzechELib byla aktivována federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u Oxford English Dictionary. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​oxfordenglishdictionary|Návod k nastavení]] pro další zájemce je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. +
- +
- +
-===== Federativní autentizace u Sage Journals ===== +
-//28.1.2019// +
- +
-Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u Sage Journals. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​sagejournals|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. +
- +
-=====  Nový člen federace — Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně =====  +
- +
-//25. 1. 2019// +
- +
-Registrací poskytovatele identit (IdP) se stala //Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně// novým členem federace eduID.cz i mezinárodní federace eduGAIN. +
-===== Federativní autentizace u Loeb Classical Library ===== +
-//​21.1.2019//​ +
- +
-Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u Loeb Classical Library. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​loebclassics|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově. +
- +
- +
-===== Konference e-infrastruktury CESNET ===== +
-//​15.1.2019//​ +
- +
-V nové budově ČVUT proběhne 29. a 30. ledna 2019 [[https://​konference.cesnet.cz/​|konference CESNET]]. Srdečně zveme především na část "​Digitální identity",​ která je následníkem každoročního semináře Univerzitní identity pořádaného v minulých letech. +
- +
-===== Vyhlášení výběrového řízení Fondu rozvoje sdružení CESNET ===== +
-//​15.1.2019//​ +
- +
-Rada Fondu rozvoje sdružení CESNET vyhlásila první výběrové řízení pro rok 2019 na rozvojové projekty v oblasti podpory výzkumné a vývojové činnosti sdružení v souladu se schválenou koncepcí sdružení. Návrhy projektů musí být podány do  15.2.2019. V tématickém okruhu B lze podávat projekty využívající federativní správu identit-např. v oblasti knihoven. Podrobnosti jsou uvedeny na [[http://​fondrozvoje.cesnet.cz/​vyhlaseni.aspx|stránkách Fondu rozvoje CESNET]].  +
- +
- +
-===== Federativní autentizace u Oxford Scholarship Online ===== +
-//​10.1.2019//​ +
- +
-Členové eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN mají k dispozici federativní autentizaci,​ institucionální přihlášení u Oxford Sholarship Online. ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​oxfordsholarshiponline|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově.+
  
 +Pro členy eduID.cz s Identity Providerem registrovaným v eduGAIN je k dispozici federativní autentizace,​ institucionální přihlášení na platformě New England Journal of Medicine (NEJM). ​ [[https://​www.eduid.cz/​cs/​tech/​sources/​nejm|Návod k nastavení]] je vystaven. ​ Otestování proběhlo úspěšně na Univerzitě Karlově a ve Fakultní nemocnici u sv.Anny v Brně.
  
Poslední úprava:: 2020/01/06 15:46