cs:join-tech-contact

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:join-tech-contact [2017/11/09 09:44]
Jan Oppolzer [Jmenování technických kontaktů] přidání e-mailové adresy pro zaslání jmenování
cs:join-tech-contact [2020/03/31 17:52] (aktuální)
Jan Oppolzer [Jmenování technického kontaktu]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Jmenování ​technických kontaktů ​======+====== Jmenování ​technického kontaktu ​======
  
-//​Technické kontakty// jmenuje ​[[:cs:​join-admin-contact|administrativní kontakt]] v e-mailu zaslaném na e-mailovou adresu [[eduid-admin@eduid.cz]],​ ve kterém jsou vyjmenované osoby a příslušná oprávnění. E-mail musí být podepsán osobním digitálním certifikátem administrativního kontaktu.+Osoba označená jako [[.:​join-admin-contact|administrativní kontakt]], smí jmenovat jinou osobu jako tzv. //​technický kontakt// a to v e-mailu zaslaném na e-mailovou adresu [[eduid-admin@eduid.cz]],​ ve kterém jsou vyjmenované osoby a příslušná oprávnění. ​**E-mail musí být podepsán osobním digitálním certifikátem administrativního kontaktu.**
  
-Akceptujeme ​digitální ​certifikáty ​od //​CESNET ​CA3//, //TCS//, případně ​jiné důvěryhodné a předem dohodnuté certifikační autority, //kde je z certifikátu patrná ​příslušnost dané organizaci//.+Akceptujeme ​kvalifikované ​certifikáty, certifikáty [[https://pki.cesnet.cz/​cs/​tcs-admin-root.html|TCS]] a [[https://​pki.cesnet.cz/​cs/​ch-personal-ca4.html|CESNET ​CA4]]. Z certifikátu musí být patrná příslušnost k dané organizaci. 
 + 
 +Osoby jmenované jako **technický kontakt musí mít osobní certifikát** vydaný od [[https://pki.cesnet.cz/​cs/​ch-personal-ca4.html|CESNET CA4]][[https://pki.cesnet.cz/cs/tcs-admin-root.html|TCS]], případně ​kvalifikovaný certifikát **s řádně vyplněnou ​příslušností ​k organizaci**. Pokud jej nemají, nebudou moci registrovat metadata IdP ani SP ve federaci.
  
 ===== Příklad ===== ===== Příklad =====
  
-V případě, že využíváte služeb [[:cs:tech:join#​hostovana_infrastruktura|hostované infrastruktury]] pro  provoz vašeho IdP, můžete použít následující text:+V případě, že využíváte služeb [[.:tech:join:hosted|hostované infrastruktury]] pro  provoz vašeho IdP, můžete použít následující text:
  
 <WRAP center tip 100%> <WRAP center tip 100%>
 +**Má-li //​technický kontakt// provádět správu služby, v textu níže uveďte, že __je oprávněn žádat registrace anebo změny metadat SP__, nikoliv IdP.**
 +</​WRAP>​
 +
 +<WRAP center info 100%>
 Dobrý den, Dobrý den,
  
Řádek 28: Řádek 34:
 administrativní kontakt za EXAMPLE</​color>​ administrativní kontakt za EXAMPLE</​color>​
 </​WRAP>​ </​WRAP>​
- 
-Má-li //​technický kontakt// provádět správu služby, v textu výše uveďte, že __je oprávněn žádat registrace anebo změny metadat SP__, nikoliv IdP. 
  
Poslední úprava:: 2017/11/09 09:44