cs:users

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:users [2017/02/10 07:02]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
cs:users [2019/12/16 11:22] (aktuální)
Jan Oppolzer [Kam se obracet v případě problémů]
Řádek 3: Řádek 3:
 ===== Federace identit ===== ===== Federace identit =====
  
-Studenti a akademičtí pracovníci z různých škol a organizací často přistupují k externím zdrojům a aplikacím. Pro přístup k nim zpravidla potřebují přihlašovací údaje, nejčastěji uživatelské jméno a heslo. Pro každou aplikaci pak uživatel musí pamatovat jiné přihlašovací údaje. ​+Studenti a akademičtí pracovníci z různých škol a organizací často přistupují k externím zdrojům a aplikacím. Pro přístup k nim zpravidla potřebují přihlašovací údaje, nejčastěji uživatelské jméno a heslo. Pro každou aplikaci ​si pak uživatel musí pamatovat jiné přihlašovací údaje.  
 + 
 +[[http://​en.wikipedia.org/​wiki/​Federated_identity|Federace identit]] umožňuje uživatelům z různých organizací přistupovat k externím zdrojům s využitím svých "​domovských"​ přihlašovacích údajů. Uživatelé si pak pamatují pouze jedno uživatelské jméno a heslo. Samotné přihlášení (zadávání přihlašovacích údajů uživatelem) probíhá pouze na přihlašovacím serveru domovské organizace a citlivé údaje jsou ve větším bezpečí.
  
-[[http://​en.wikipedia.org/​wiki/​Federated_identity|Federace identit]] umožňuje uživatelům z různých organizací přistupovat k externím zdrojům s využitím svých "​domovských"​ přihlašovacích údajů. Uživatelé si pak pamatují pouze jedno heslo. Samotné přihlášení (zadávání přihlašovacích údajů uživatelem) probíhá pouze na přihlašovacím serveru domovské organizace a citlivé údaje jsou ve větším bezpečí. 
 ===== Přihlášení ===== ===== Přihlášení =====
  
-Pokud aplikace podporuje přihlášení prostřednictvím federace eduID.cz, najdete na přihlašovací stránce možnost Přihlášení nebo Login prostřednictvím eduID.cz. Příkladem takové aplikace může být [[https://​connect.cesnet.cz/​|Adobe Connect]] provozovaná sdružením [[http://​www.cesnet.cz/​|CESNET]]. Po kliknutí na přihlašovací tlačítko budete přesměrováni na stránku, kde z nabídky zvolíte svou domovskou organizaci. Poté budete přesměrováni k přihlašovací stránce Vaší domovské organizace, kde zadáte přihlašovací údaje platné v rámci Vaší organizace.+Pokud aplikace podporuje přihlášení prostřednictvím federace eduID.cz, najdete na přihlašovací stránce možnost Přihlášení nebo Login prostřednictvím eduID.cz. Příkladem takové aplikace může být [[https://​connect.cesnet.cz/​|Adobe Connect]] provozovaná sdružením [[https://​www.cesnet.cz/​|CESNET]]. Po kliknutí na přihlašovací tlačítko budete přesměrováni na stránku, kde z nabídky zvolíte svou domovskou organizaci. Poté budete přesměrováni k přihlašovací stránce Vaší domovské organizace, kde zadáte přihlašovací údaje platné v rámci Vaší organizace.
  
 ===== Odhlášení ===== ===== Odhlášení =====
Řádek 21: Řádek 22:
 V případě problémů s přihlášením se obraťte na IT oddělení Vaší domovské organizace. ​ V případě problémů s přihlášením se obraťte na IT oddělení Vaší domovské organizace. ​
  
-Seznam organizací připojených v eduID.cz najdete na stránce [[:cs:members|Členové]].+Seznam organizací připojených v eduID.cz najdete na stránce [[.:members]].
  
-Pokud máte problém s identifikací své domovské organizace, můžete kontaktovat [[:cs:​contacts|podporu eduID.cz]].+Pokud máte problém s identifikací své domovské organizace, můžete kontaktovat [[.:​contacts|podporu eduID.cz]].
Poslední úprava:: 2017/02/10 07:02